EmailPrintExport ICS

Steam Trains Operating

Title:
Steam Trains Operating
When:
Sun, 21. July 2019, 09:45 - 17:30
Where:
Jokioinen Museum Railway - Jokioinen, Humppila
Category:
Events at Jokioinen Museum Railway
Steam Trains Operating

Description

Steam trains are running between Humppila, Minkiö, and Jokioinen and the Minkiö Station Café as well as the locomotive sheds are open. No hand trolley rental as trains are running. You can find the timetable below.

Trains will run to the following timetables.

Steam train timetable

HUMPPILA - JOKIOINEN

    A3 A5 A7
HUMPPILA   10.25 13.10 16.00
Kermala   x10.29 x13.14 x16.04
Palomäki   x10.34 x13.19 x16.09
Soravaihde   x10.36 x13.21 x16.11
Vuorela   x10.41 x13.26 x16.16
MINKIÖ ←   10.49 13.34 16.24
MINKIÖ →   11.15 14.10 16.35
Salminen   x11.20 x14.15 x16.40
Raemäki   x11.24 x14.19 x16.44
Kirkkotie   x11.30 x14.25 x16.50
JOKIOINEN   11.34 14.29 16.52
         

JOKIOINEN - HUMPPILA

  A2 A4 A6 A8
JOKIOINEN ... 11.50 14.40 17.00
Kirkkotie ... x11.53 x14.43 x17.03
Raemäki ... x11.58 x14.48 x17.08
Salminen ... x12.02 x14.52 x17.12
MINKIÖ ← ... 12.08 14.58 17.17
MINKIÖ → 9.45 12.25 15.20 ...
Vuorela x9.51 x12.31 x15.26 ...
Soravaihde x9.56 x12.36 x15.31 ...
Palomäki x9.58 x12.38 x15.33 ...
Kermala x10.05 x12.45 x15.40 ...
HUMPPILA 10.11 12.51 15.46 ...
  • X) juna pysähtyy tarvittaessa seisakkeilla. Näytä veturille pusähtymismerkki kädelläsi noustessasi junaan ja ilmoitta junan konduktöörille, mikäli haluat jäädä junasta jollain seisaakkeella.
  • Lähdöt Humppilasta: klo 10.25 (paluu klo 12.51), klo 13.10 (paluu klo 15.46) ja klo 16.00 (Saapuu Minkiölle klo 16.24 ja Jokioisiin klo 16.52, ei palaa Humppilaan).
  • Lähdöt Minkiöltä Humppilaan: klo 9.45 (paluu klo 10.49), klo 12.25 (paluu klo 13.34) ja klo 15.20 (paluu klo 16.24).
  • Lähdöt Minkiöltä Jokioisiin: klo 11.15 (paluu klo 12.08), klo 14.10 (paluu klo 14.58) ja klo 16.35 (paluu klo 17.17).
  • Lähdöt Jokioisilta: klo 11.50 (paluu klo 14.29), klo 14.40 (paluu 16.52) ja klo 17.00 (sapuu Minkiölle klo 17.17, ei palaa Jokioisille).

For connecting VR train timetables please click here!


Venue

Location:
Jokioinen Museum Railway
City:
Jokioinen, Humppila
Country:
Finland
Jokioinen Museum Railway

Description

Jokioisten Museorautatien Humppilan, Minkiön ja Jokioisten asemat sekä radan seisakkeet: Kermala, Palomäki, Vuorela, Salminen, Raemäki ja Kirkkotie.