EmailPrintExport ICS

Starlight train

Title:
Starlight train
When:
Sat, 11. September 2021, 13:00 - 22:40
Where:
Jokioinen Museum Railway - Jokioinen, Humppila
Category:
Events at Jokioinen Museum Railway
Starlight train

Description

tapahtuma_syysajo

The steamtrain is already preparing for winter takes you for one last time through beautiful countryside of Jokioinen. The autumn is approaching and evenings getting cooler but one does not need to feel cold onboard coaches heated with stoves. There is also a possibility to buy hot coffee and tea at Minkiö and Humppila station cáfes.

The trains start running in the afternoon and will run until night. When night falls trains and stations are lit with lanterns and lamps.

info - For trains of this day only special Starlight Train tickets are for sale. Ticket prices are 14 € for adults, 7 € for 4-12 years old and under 4 year old travel for free. Tickets are valid throughout the day.

 

The steam train timetable of the Starligh Train

HUMPPILA - MINKIÖ - JOKIOINEN

Syysajo la 11.9. 2021
41 43 51 45 53
HUMPPILA   14.05 17.05 19.05 20.45 22.10
Kermala   x14.10 x17.10 x19.10 x20.50 x22.15
Palomäki   x14.18 x17.18 x19.18 x20.58 x22.23
Santavaihde   x14.20 x17.20 x19.20 x21.00 x22.25
Vuorela   x14.26 x17.26 x19.26 x21.06 x22.31
MINKIÖ ←   14.35 17.35 19.35 21.15 22.40
MINKIÖ →   14.50 18.30 20.00 21.35 ...
Salminen   x14.58 x18.38 x20.08 x21.43 ...
Raemäki   x15.03 x18.43 x20.13 x21.48 ...
Kirkkotie   x15.11 x18.51 x20.21 x21.56 ...
JOKIOINEN   15.15 18.55 20.25 22.00 ...

JOKIOINEN - MINKIÖ - HUMPPILA

Syysajo la 11.9. 2021
42 44 52 46 54 48
JOKIOINEN ... 15.25 ... 19.05 20.35 22.10
Kirkkotie ... x15.29 ... x19.09 x20.39 x22.14
Raemäki ... x15.37 ... x19.17 x20.47 x22.22
Salminen ... x15.42 ... x19.22 x20.52 x22.27
MINKIÖ ← ... 15.50 ... 19.30 21.00 22.35
MINKIÖ → 13.20 16.20 18.20 20.05 21.25 ...
Vuorela x13.29 x16.29 x18.29 x20.14 x21.34 ...
Santavaihde x13.35 x16.35 x18.35 x20.20 x21.40 ...
Palomäki x13.37 x16.37 x18.37 x20.22 x21.42 ...
Kermala x13.45 x16.45 x18.45 x20.230 x21.50 ...
HUMPPILA 13.50 16.50 18.50 20.35 21.55 ...
  • X) juna pysähtyy tarvittaessa seisakkeilla. Näytä veturille pysähtymismerkki kädelläsi tai taskulampulla noustessasi junaan ja ilmoitta junan konduktöörille, mikäli haluat jäädä junasta jollain seisaakkeella.
  • Lähdöt Humppilasta: klo 14.05 (paluu Jokioisilta klo 16.50), klo 17.05 (paluu Minkiöltä klo 18.50 tai Jokioisilta klo 20.35), klo 20.45 (paluu Minkiöltä klo 21.55), klo 22.10 (Saapuu Minkiölle klo 22.40, ei palaa Humppilaan).
  • Lähdöt Minkiöltä Humppilaan: klo 13.20 (paluu klo 14.35), klo 16.20 (paluu klo 17.35), klo 18.20 (paluu klo 19.35), 20.05 (paluu klo 21.15), klo 21.25 (paluu klo 22.40).
  • Lähdöt Minkiöltä Jokioisiin: klo 14.50 (paluu klo 15.50), klo 18.30 (paluu klo 19.30), klo 20.00 (paluu klo 21.00), klo 21.35 (paluu klo 22.35).
  • Lähdöt Jokioisilta: klo 15.25 (paluu Humppilasta klo 18.55), klo 19.05 (paluu Minkiöltä klo 20.25, Humppilasta klo 22.00), klo 20.35 (paluu Minkiöltä klo 22.00), klo 22.10 (saapuu Minkiölle klo 22.35, ei palaa Jokioisille).


Venue

Location:
Jokioinen Museum Railway
City:
Jokioinen, Humppila
Country:
Finland
Jokioinen Museum Railway

Description

Humppila, Minkiö, and Jokioinen stations and Kermala, Palomäki, Santavaihde, Vuorela, Salminen, Raemäki, and Kirkkotie halts of Jokioinen Museum Railway.