Ohessa lyhyt luettelo vaihtoyhteyksistä Jokioisten Museorautatien junilta VR:n junille ja päivastoin. Vaihtoyhteydet elokuussa lauantaisin, jollei toisin mainita. Aikataulut voimassa sitoumuksetta, tarkista aina aikataulut VR:n verkkosivuilta osoitteesta: www.vr.fi.

Jokioisten Museorautatien Humppilan asema sijaitsee vastakkaisella puolella rataa VR:n asemasta (kulku alikulkutunnelin kautta). Asema avautuu noin klo 10.00.

Saapuminen VR:n junalla Jokioisten Museorautatielle

Lähtöasema (etelän kautta) Lauantaisin
Turku Satama 08.00
Turku 09.05
Loimaa 09.44
Humppila (VR:n juna saapuu) 09.56
Humppila Museo (höyryjuna lähtee) 10.25
Lähtöasema (pohjoisen kautta) Lauantaisin Lauantaisin
Helsinki 07.35 10.56
Helsinki Lentoasema 07.24 10.44
Lahti 07.04 11.04
Hämeenlinna 08.59 12.11
Pori 07.15 10.05
Jyväskylä 07.19 10.15
Tampere 09.10 12.10
Toijala 09.35 12.35
Humppila (VR:n juna saapuu) 09.59 12.59
Humppila Museo (höyryjuna lähtee) 10.25 13.50

Paluuyhteys VR:n junalla Jokioisten Museorautatieltä

Määräasema (etelän kautta) Lauantaisin
Humppila Museo (höyryjuna saapuu) 16.45
Humppila (VR:n juna lähtee) 17.00
Loimaa 17.12
Turku 17.55
Turku Satama 18.11
Määräasema (pohjoisen kautta) Lauantaisin Lauantaisin
Humppila Museo (höyryjuna saapuu) 13.35 16.45
Humppila (VR:n juna lähtee) 13.57 16.59
Toijala 14.21 17.23
Hämeenlinna 15.23 17.47
Lahti 16.56 18.56
Helsinki 16.42 19.01
Helsinki Lentoasema 16.43 19.03
Tampere 14.47 17.47
Pori 17.47 19.47
Jyväskylä 16.36 19.39

Ohessa lyhyt luettelo vaihtoyhteyksistä Jokioisten Museorautatien junilta VR:n junille ja päivastoin. Vaihtoyhteydet sunnuntaisin, jollei toisin mainita. Aikataulut voimassa sitoumuksetta, tarkista aina aikataulut VR:n verkkosivuilta osoitteesta: www.vr.fi.

Jokioisten Museorautatien Humppilan asema sijaitsee vastakkaisella puolella rataa VR:n asemasta (kulku alikulkutunnelin kautta). Asema avautuu noin klo 13.15.

Kesän ratatöiden vuoksi tarkista aina aikataulut etukäteen VR:n web-sivuilta: www.vr.fi!

Saapuminen VR:n junalla Jokioisten Museorautatielle

Lähtöasema (etelän kautta) La La La
Turku Satama 08.10 - -
Turku 09.05 13.05 16.05
Loimaa 09.44 13.44 16.44
Humppila (VR:n juna saapuu) 09.56 13.56 16.56
Humppila Museo (höyryjuna lähtee) 11.15 14.05 17.00

Klo 17.00 höyryjuna ei palaa takaisin Humppilaan

Lähtöasema (pohjoisen kautta) La La La
Helsinki 07.25 10.49 14.14
Helsinki lentoasema 07.21 10.41 14.11
Lahti 07.38 10.23 13.23
Hämeenlinna 08.49 11.59 14.49
Pori 07.15 10.10 14.15
Jyväskylä 07.20 10.15 13.13
Tampere 09.07 12.07 16.07
Toijala 09.33 12.33 16.33
Humppila (VR:n juna saapuu) 09.59 12.59 16.59
Humppila Museo (höyryjuna lähtee) 11.15 14.05 17.00

Klo 17.00 höyryjuna ei palaa takaisin Humppilaan. Mikäli haluat vaihtaa junan kyytiin, ilmoita etukäteen tulostasi. Tällöin odotamme vaihtavia matkustajia.

Paluuyhteys VR:n junalla Jokioisten Museorautatieltä

Määräasema (etelän kautta) La
Humppila Museo (höyryjuna saapuu) 16.41
Humppila (VR:n juna lähtee) 17.00
Loimaa 17.12
Turku 17.50
Turku Satama 18.11
Määräasema (pohjoisen kautta) La La
Humppila Museo (höyryjuna saapuu) 13.51 16.41
Humppila (VR:n juna lähtee) 13.59 16.59
Toijala 14.23 17.23
Hämeenlinna 15.08 17.57
Lahti 17.08 19.14
Helsinki 16.34 19.09
Helsinki lentoasema 16.32 19.17
Tampere 14.52 17.52
Pori 17.47 19.47
Jyväskylä 16.41 19.40

Ohessa lyhyt luettelo vaihtoyhteyksistä Jokioisten Museorautatien Joulupukin Junilta VR:n junille ja päivastoin. Vaihtoyhteydet voimassa la 7.12.2019 Jokioisten Museorautatien Humppilan asema avautuu noin klo 10.00. Aikataulut voimassa sitoumuksetta, tarkista aina aikataulut VR:n verkkosivuilta osoitteesta: www.vr.fi.

Joulupukin junien aikataulut löytyvät tapahtumakalenteristamme!

Huom! Tarkista aina VR:n yhteydet VR:n aikatauluhausta.

Saapuminen VR:n junalla Jokioisten Museorautatielle

Lähtöasema (etelän kautta)    
Turku Satama 08.10 -
Turku 09.05 13.05
Loimaa 09.44 13.44
Humppila (VR:n juna saapuu) 09.56 13.56
Humppila Museo (Joulupukin juna lähtee) 10.25 15.25
Lähtöasema (pohjoisen kautta)    
Jyväskylä 07.20 10.11
Pori 07.15 10.05
Tampere 09.11 12.11
Helsinki 07.40 11.04
Helsinki lentoasema 07.21 11.01
Lahti 07.04 11.04
Hämeenlinna 09.02 12.11
Toijala 09.35 12.35
Humppila (VR:n juna saapuu) 09.59 12.59
Humppila Museo (Joulupukin juna lähtee) 10.25 13.50

Paluuyhteys VR:n junalla Jokioisten Museorautatieltä

Määräasema (etelän kautta)      
Humppila Museo (Joulupukin juna saapuu) 12.00 15.10 16.45
Humppila (VR:n juna lähtee) 13.00 16.00 17.00
Loimaa 13.12 16.12 17.12
Turku 13.55 16.55 17.50
Turku Satama - - 18.11
Määräasema (pohjoisen kautta)      
Humppila Museo (Joulupukin juna saapuu) 13.35 16.45
Humppila (VR:n juna lähtee) 13.59 16.59
Toijala 14.23 17.23
Hämeenlinna 14.52 18.22
Lahti 16.15 19.55
Helsinki 16.19 19.35
Helsinki lentoasema 16.23 19.33
Tampere 14.47 17.47
Pori 17.47 19.47
Jyväskylä 16.36 19.39

Ohessa lyhyt luettelo vaihtoyhteyksistä Jokioisten Museorautatien junilta VR:n junille ja päivastoin. Vaihtoyhteydet sunnuntaisin, jollei toisin mainita. Aikataulut voimassa sitoumuksetta 18.6. 2017 saakka. Tarkista aina aikataulut VR:n verkkosivuilta osoitteesta: www.vr.fi.

Jokioisten Museorautatien Humppilan asema sijaitsee vastakkaisella puolella rataa VR:n asemasta (kulku alikulkutunnelin kautta). Asema avautuu noin klo 10.00.

Saapuminen VR:n junalla Jokioisten Museorautatielle

Lähtöasema (etelän kautta) Sunnuntaisin
Turku Satama 08.10
Turku 09.05
Loimaa 09.44
Humppila (VR:n juna saapuu) 09.56
Humppila Museo (höyryjuna lähtee) 10.20
Lähtöasema (pohjoisen kautta) Sunnuntaisin Sunnuntaisin
Helsinki 07.06 10.27
Helsinki Lentoasema 06.48 10.18
Lahti 06.21 10.06
Hämeenlinna 08.11 11.11
Tampere 09.11 12.11
Pori 07.15 10.10
Jyväskylä ... 10.13
Humppila (VR:n juna saapuu) 09.59 12.59
Humppila Museo (höyryjuna lähtee) 10.20 13.10

Paluuyhteys VR:n junalla Jokioisten Museorautatieltä

Määräasema (etelän kautta) Sunnuntaisin Sunnuntaisin
Humppila Museo (höyryjuna saapuu) 12.51 15.46
Humppila (VR:n juna lähtee) 13.00 16.00
Loimaa 13.12 16.12
Turku 13.55 16.55
Turku Satama ... 18.19
Määräasema (pohjoisen kautta) Sunnuntaisin Sunnuntaisin
Humppila Museo (höyryjuna saapuu) 12.51 15.46
Humppila (VR:n juna lähtee) 13.59 15.59
Hämeenlinna 14.53 16.57
Lahti 16.56 18.56
Helsinki 16.17 18.17
Helsinki Lentoasema 16.22 18.22
Tampere 14.47 16.47
Pori 17.47 19.47
Jyväskylä 16.40 18.35

 

Ohessa lyhyt luettelo vaihtoyhteyksistä Jokioisten Museorautatien junilta VR:n junille ja päivastoin. Vaihtoyhteydet voimassa 27.-28.7., jollei toisin mainita. Jokioisten Museorautatien Humppilan asema avautuu noin 10.00. Aikataulut voimassa sitoumuksetta, tarkista aina aikataulut VR:n verkkosivuilta osoitteesta: www.vr.fi.

Saapuminen VR:n junalla Jokioisten Museorautatielle

Lähtöasema (etelän kautta) la-su la-su
Turku satama 08.10 -
Turku 09.05 13.05
Loimaa 09.44 13.44
Humppila (saapuu) 09.56 13.56
Humppila Museo (höyryjuna lähtee) 10.25 14.40
Lähtöasema (pohjoisen kautta) la su la-su
Helsinki 07.40 07.04 11.04
Helsinki Lentoasema 07.21 06.51 10.56
Lahti 07.04 06.20 11.04
Hämeenlinna 09.02 08.11 12.11
Pori 07.15 07.15 10.05
Jyväskylä 07.20 - 10.11
Tampere 09.11 09.11 12.11
Toijala 09.35 09.35 12.35
Humppila (saapuu) 09.59 09.59 12.59
Humppila Museo (höyryjuna lähtee) 10.25 10.25 13.10

Paluuyhteys VR:n junalla Jokioisten Museorautatieltä

Määräasema (etelän kautta) la-su su la-su
Humppila Museo (kapearaiteisen juna saapuu) 12.51 15.46 16.28
Humppila (VR:n juna lähtee) 13.00 16.00 17.00
Loimaa 13.12 16.12 17.12
Turku 13.55 16.55 17.50
Turku satama - - 18.11
Määräasema (pohjoisen kautta) la-su su la su
Humppila Museo (kapearaiteisen juna saapuu) 12.51 15.46 16.28 16.28
Humppila (VR:n juna lähtee) 13.59 15.59 16.59 16.59
Toijala 14.23 16.23 17.23 17.23
Hämeenlinna 14.52 16.56 18.22 17.47
Lahti 16.15 18.55 19.55 18.55
Helsinki 16.19 18.19 19.35 18.54
Helsinki Lentoasema 16.23 18.18 19.33 19.03
Tampere 14.47 16.47 17.47 17.47
Pori 17.47 19.47 19.47 19.47
Jyväskylä 16.36 18.35 19.39 19.39
su
sunnuntaisin 30.6., 14.7. ja 28.7.
la
lauantaina 27.7.
la-su
lauantaina 27.7. ja sunnuntaisin 30.6., 14.7. ja 28.7.

Joulupukin Juna

joulukuu
lauantai
4
48 päivän päästä
Jokioisten Museorautatie
Tapahtumat Jokioisten Museorautatiellä
 Joulupukin Juna Jo perinteeksi muodostunut Joulupukin Juna ajetaan jälleen lauantaina, 4. joulukuuta. Höyryveturin vetämä juna liikennöi Minkiön ja Jokioisten välillä. Lisäksi …

Joulupukin juna -toinen ajopäivä

joulukuu
sunnuntai
5
49 päivän päästä
Minkiön asema
Tapahtumat Jokioisten Museorautatiellä
Joulupukin juna -toinen ajopäivä Suuren suosion vuoksi jo perinteeksi muodostunut Joulupukin Juna ajetaan tänäkin vuonna kahtena päivänä! Höyryveturin vetämä juna liikennöi sunnuntaina, 5. joul…