JMR Aikataulutaulukko

N:o 9. Joulupukin juna su 4.12.2022

Humppila - Minkiö

km

Juna N:o

73 75 77 79
0.3 Humppila...................... 10.45 12.30 14.10 15.45
1.7 Kermala....................... X 10.50 X 12.35 X 14.15 X 15.51
3.5 Palomäki...................... X 10.56 X 12.41 X 14.21 X 15.58
4.1 Santavaihde................... X 10.58 X 12.43 X 14.23 X 16.00
5.6 Vuorela....................... X 11.03 X 12.48 X 14.28 X 16.05
8.0 Minkiö........................ 11.11 12.56 14.36 16.13

Minkiö - Humppila

km

Juna N:o

72 74 76 78
8.0 Minkiö........................ 10.00 11.45 13.25 15.05
5.6 Vuorela....................... X 10.08 X 11.53 X 13.33 X 15.13
4.1 Santavaihde................... X 10.13 X 11.58 X 13.38 X 15.18
3.5 Palomäki...................... X 10.15 X 12.00 X 13.40 X 15.20
1.7 Kermala....................... X 10.21 X 12.06 X 13.46 X 15.26
0.3 Humppila...................... 10.26 12.11 13.51 15.31
Seisakkeelta junaan noustessa näytä veturille pysähtymismerkki kädellä tai valolla.
→ juna lähtee asemalta. ← juna saapuu asemalle. X pysähtyy tarvittaessa.
JMR Aikataulutaulukko

Joulupukin juna la 3.12.2022

Minkiö - Jokioinen

km

Juna N:o

61 63 65 67 69
8.0 Minkiö........................ 10.00 11.30 13.00 14.30 16.00
10.0 Salminen...................... X 10.07 X 11.37 X 13.07 X 14.37 X 16.07
11.3 Raemäki....................... X 10.11 X 11.41 X 13.11 X 14.41 X 16.11
13.3 Kirkkotie..................... X 10.18 X 11.48 X 13.18 X 14.48 X 16.18
14.2 Jokioinen..................... 10.21 11.51 13.21 14.51 16.21

Jokioinen - Minkiö

km

Juna N:o

62 64 66 68 70
14.2 Jokioinen..................... 10.35 12.05 13.35 15.05 16.35
13.3 Kirkkotie..................... X 10.38 X 12.08 X 13.38 X 15.08 X 16.38
11.3 Raemäki....................... X 10.45 X 12.15 X 13.45 X 15.15 X 16.45
10.0 Salminen...................... X 10.49 X 12.19 X 13.49 X 15.19 X 16.49
8.0 Minkiö........................ 10.56 12.26 13.56 15.26 16.56
Seisakkeelta junaan noustessa näytä veturille pysähtymismerkki kädellä tai valolla.
→ juna lähtee asemalta. ← juna saapuu asemalle. X pysähtyy tarvittaessa.

HUMPPILA - MINKIÖ - JOKIOINEN

VR:n yhteydet Humppilaan
Turku (läht) ... 09.05 ... ... 13.05 ... 16.05
Loimaa (läht) ... 09.44 ... ... 13.44 ... 16.44
Tampere (läht) ... 09.10 ... 12.10 ... ... 15.10
Toijala (läht) ... 09.35 ... 12.35 ... ... 15.35
Jokioisten Museorautatien junat
81
83
85
87
89
91
HUMPPILA ... 10.10 11.35 13.05 14.30 15.50 17.05
Kermala ... x10.14 x11.39 x13.09 x14.34 x15.54 x17.09
Palomäki ... x10.19 x11.44 x13.14 x14.39 x15.59 x17.14
Santavaihde ... x10.21 x11.46 x13.16 x14.41 x16.01 x17.16
Vuorela ... x10.26 x11.51 x13.21 x14.46 x16.06 x17.21
MINKIÖ ← ... 10.34 11.59 13.29 14.54 16.14 17.29
MINKIÖ →
Minkiö-Jokioinen välin voi kulkea vuokrattavalla resiinalla!
Varaa resiinasi ennakkoon tästä.
JOKIOINEN

JOKIOINEN - MINKIÖ - HUMPPILA

Jokioisten Museorautatien junat
 
80
82
84
86
88
90
JOKIOINEN
Minkiö-Jokioinen välin voi kulkea vuokrattavalla resiinalla!
Varaa resiinasi ennakkoon tästä.
MINKIÖ ←
MINKIÖ → 9.35 10.55 12.25 13.55 15.15 16.27 ...
Vuorela x9.41 x11.01 x12.31 x14.01 x15.21 x16.33 ...
Santavaihde x9.46 x11.06 x12.36 x14.06 x15.26 x16.38 ...
Palomäki x9.48 x11.08 x12.38 x14.08 x15.28 x16.40 ...
Kermala x9.55 x11.15 x12.45 x14.15 x15.35 x16.47 ...
HUMPPILA 10.00 11.20 12.50 14.20 15.40 16.52 ...
VR:n yhteydet Humppilasta
Loimaa (saap) ... ... 13.12 ... 16.12 17.12 ...
Turku (saap) ... ... 13.55 ... 16.55 17.50 ...
Toijala (saap) ... ... 14.21 ... ... 17.23 ...
Tampere (saap) ... ... 14.47 ... ... 17.47 ...
  • X) juna pysähtyy tarvittaessa seisakkeilla. Näytä veturille pusähtymismerkki kädelläsi noustessasi junaan ja ilmoitta junan konduktöörille, mikäli haluat jäädä junasta jollain seisaakkeella.
  • Lähdöt Humppilasta: klo 10.10 (ensimmäinen paluu klo 11.20), klo 11.35 (ensimmäinen paluu klo 12.50), klo 13.05 (ensimmäinen paluu klo 14.20), klo 14.30 (ensimmäinen paluu klo 15.40), klo 15.50 (paluu klo 16.52 ja klo 17.05 (Saapuu Minkiölle klo 17.29, ei palaa Humppilaan).
  • Lähdöt Minkiöltä Humppilaan: klo 9.35 (ensimmäinen paluu klo 10.34), klo 10.55 (ensimmäinen paluu klo 11.59), klo 12.25 (ensimmäinen paluu klo 13.29), 13.55 (ensimmäinen paluu klo 14.54), klo 15.15 (ensimmäinen paluu klo 16.14) ja klo 16.27 (paluu klo 17.29).
  • Minkiö-Jokioinen välin voi kulkea vuokrattavalla resiinalla! Varaa resiinasi ennakkoon tästä!

HUMPPILA - JOKIOINEN

 
3
31
33
5
35
37
7
39
HUMPPILA 10.25 10.55 11.55 13.10 14.05 14.55 16.05 16.20
Kermala x10.29 x10.59 x11.59 x13.14 x14.09 x14.59 x16.09 x16.24
Palomäki x10.34 x11.04 x12.04 x13.19 x14.14 x15.04 x16.14 x16.29
Santavaihde x10.36 x11.06 x12.06 x13.21 x14.16 x15.06 x16.16 16.31
Vuorela x10.41 ... ... x13.26 ... ... x16.21 x16.36
MINKIÖ ← 10.49 ... ... 13.34 ... ... 16.29 16.44
MINKIÖ → 11.15 ... ... 14.10 ... ... ...
Salminen x11.20 ... ... x14.15 ... ... ...
Raemäki x11.24 ... ... x14.19 ... ... ...
Kirkkotie x11.30 ... ... x14.25 ... ... ...
JOKIOINEN 11.34 ... ... 14.29 ... ... ...
         

JOKIOINEN - HUMPPILA

 
30
2
32
34
4
36
38
6
JOKIOINEN ... ... ... ... 11.45 ... ... 14.40
Kirkkotie ... ... ... ... x11.48 ... ... x14.43
Raemäki ... ... ... ... x11.53 ... ... x14.48
Salminen ... ... ... ... x11.57 ... ... x14.52
MINKIÖ ← ... ... ... ... 12.03 ... ... 14.58
MINKIÖ → 9.30 9.45 ... ... 12.25 ... ... 15.20
Vuorela
|
x9.51 ... ... x12.31 ... ... x15.26
Santavaihde 9.41 x9.56 x11.20 x12.20 x12.36 x14.30 x15.15 x15.31
Palomäki
|
x9.58 x11.22 x12.22 x12.38 x14.32 x15.17 x15.33
Kermala
|
x10.05 x11.28 x12.28 x12.45 x14.38 x15.23 x15.40
HUMPPILA 9.55 10.10 11.34 12.34 12.50 14.44 15.29 15.45
  • X) juna pysähtyy tarvittaessa seisakkeilla. Näytä veturille pusähtymismerkki kädelläsi noustessasi junaan ja ilmoitta junan konduktöörille, mikäli haluat jäädä junasta jollain seisaakkeella.
  • Lähdöt Humppilasta: klo 10.25 (paluu klo 12.51), klo 13.10 (paluu klo 15.46) ja klo 16.00 (Saapuu Minkiölle klo 16.24, ei palaa Humppilaan).
  • Lähdöt Minkiöltä Humppilaan: klo 9.45 (paluu klo 10.49), klo 12.25 (paluu klo 13.34) ja klo 15.20 (paluu klo 16.24).
  • Lähdöt Minkiöltä Jokioisiin: klo 11.15 (paluu klo 12.08) ja klo 14.10 (paluu klo 14.58).
  • Lähdöt Jokioisilta: klo 11.50 (paluu klo 14.29) ja klo 14.40 (sapuu Minkiölle klo 14.58 ja Humppilaan klo 15.46, ei palaa Jokioisille).

HUMPPILA - JOKIOINEN

   
3
5
7
HUMPPILA   10.25 13.10 16.00
Kermala   x10.29 x13.14 x16.04
Palomäki   x10.34 x13.19 x16.09
Santavaihde   x10.36 x13.21 x16.11
Vuorela   x10.41 x13.26 x16.16
MINKIÖ ←   10.49 13.34 16.24
MINKIÖ →   11.15 14.10 16.35
Salminen   x11.20 x14.15 x16.40
Raemäki   x11.24 x14.19 x16.44
Kirkkotie   x11.30 x14.25 x16.50
JOKIOINEN   11.34 14.29 16.54
         

JOKIOINEN - HUMPPILA

 
2
4
6
8
JOKIOINEN ... 11.50 14.40 17.00
Kirkkotie ... x11.53 x14.43 x17.03
Raemäki ... x11.58 x14.48 x17.08
Salminen ... x12.02 x14.52 x17.12
MINKIÖ ← ... 12.08 14.58 17.18
MINKIÖ → 9.45 12.25 15.20 ...
Vuorela x9.51 x12.31 x15.26 ...
Santavaihde x9.56 x12.36 x15.31 ...
Palomäki x9.58 x12.38 x15.33 ...
Kermala x10.05 x12.45 x15.40 ...
HUMPPILA 10.10 12.50 15.45 ...
  • X) juna pysähtyy tarvittaessa seisakkeilla. Näytä veturille pusähtymismerkki kädelläsi noustessasi junaan ja ilmoitta junan konduktöörille, mikäli haluat jäädä junasta jollain seisaakkeella.
  • Lähdöt Humppilasta: klo 10.25 (paluu klo 12.51), klo 13.10 (paluu klo 15.46) ja klo 16.00 (Saapuu Minkiölle klo 16.24 ja Jokioisiin klo 16.52, ei palaa Humppilaan).
  • Lähdöt Minkiöltä Humppilaan: klo 9.45 (paluu klo 10.49), klo 12.25 (paluu klo 13.34) ja klo 15.20 (paluu klo 16.24).
  • Lähdöt Minkiöltä Jokioisiin: klo 11.15 (paluu klo 12.08), klo 14.10 (paluu klo 14.58) ja klo 16.35 (paluu klo 17.17).
  • Lähdöt Jokioisilta: klo 11.50 (paluu klo 14.29), klo 14.40 (paluu 16.52) ja klo 17.00 (sapuu Minkiölle klo 17.17, ei palaa Jokioisille).

Lauantain Joulupukin Juna Jokioinen-Minkiö

joulukuu
lauantai
3
3 päivän päästä
Jokioisten Museorautatie
Tapahtumat Jokioisten Museorautatiellä
 Lauantain Joulupukin Juna Jokioinen-Minkiö Jo perinteeksi muodostunut Joulupukin Juna ajetaan jälleen lauantaina, 3. joulukuuta. Höyryveturin vetämä juna liikennöi Minkiön ja Jokioisten välillä. Junan ai…

Sunnuntain Joulupukin Juna Humppila-Minkiö

joulukuu
sunnuntai
4
4 päivän päästä
Jokioisten Museorautatie
Tapahtumat Jokioisten Museorautatiellä
 Sunnuntain Joulupukin Juna Humppila-Minkiö Jo perinteeksi muodostuneen Joulupukin Junan toinen ajopäivä liikennöidään tänä vuonna sunnuntaina 4. joulukuuta. Höyryveturin vetämä juna liikennöi Humppilan j…